Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | Spółdzielnia Muzyczna – Gromadzka 46 – otwarcie dla nowej muzyki

Spoldzielnia24 sierpnia 2018 roku o godz. 18.00 swoje podwoje otwiera Spółdzielnia Muzyczna – długo wyczekiwana siedziba krakowskiego ansamblu muzyki współczesnej o tej samej nazwie.

Grupa muzyków, których połączyły studia na krakowskiej Akademii Muzycznej oraz kursy mistrzowskie za granicą, ma za sobą sezon szczególnie bogaty w propozycje kulturalne we własnym mieście. Członkowie zespołu bowiem, oprócz wspólnych koncertów na festiwalu Audio Art i konferencji „Elementi”, zapraszali w minionych kwartałach na filmy nieme z muzyką na żywo – na szeregu miejscowych scen, a także opowiadali widowni o powojennej oraz najnowszej sztuce muzycznej – w kilku Ośrodkach Kultury na terenie Krakowa. Na inaugurację czwartego roku swej działalności Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza natomiast wreszcie do siebie, pod adres Gromadzka 46.

W programie wydarzenia występy licznych przyjaciół Spółdzielni z kraju, jak i z zagranicy. Obok samych gospodarzy, zagrają Hashtag Ensemble (Warszawa), Ensemble Kompopolex (Wrocław) i Krakow Improvisers Orchestra oraz Marlies Debacker i Salim Javaid (Kolonia). To jednak dopiero pierwsze słowo z oferty nowego miejsca na muzycznej mapie miasta – polecamy uważnie śledzić kalendarium Spółdzielni Muzycznej.

Wstęp wolny!

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej zespołu: www.spoldzielniamuzyczna.com