Polmic - FB

aktualności

Poznań | VIII The September Concert Poland

SeptemberW dniach 6–30 września 2018 roku w Poznaniu odbędzie się VIII edycja Festiwalu „The September Concert Poland”.

Projekt festiwali powstał w 2002 roku w Nowym Jorku jako lokalne wydarzenie, upamiętniające ofiary wrześniowych zamachów. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do festiwalu o zasięgu globalnym. Jego najważniejszą misją jest propagowanie pokoju na całym świecie.

W Polsce będzie to już VIII edycja festiwalu. W ramach tej imprezy przez cały wrzesień będą się odbywać różnego rodzaju wydarzenia artystyczne. Wszystkie te wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Sztuka prezentowana będzie w miejscach, w których spotykają się ludzie – od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych.

Program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy. Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach. W tym roku planowane są warsztaty muzyczne dla 5-6 latków, spektakle i koncerty muzyki klasycznej. W programie znajdzie się też muzyka polska. W Festiwalu wezmą udział Poznański Chór Kameralny Fermata i Coro Da Camera, którzy wykonają m. in. utwory Zdzisława Bernata, Andrzeja Hundziaka, Andrzeja Koszewskiego, Jana Krenza i Tadeusza Paciorkiewicza. Podczas koncertu „Salon Dźwięków Romantycznych” zabrzmi muzyka Feliksa Nowowiejskiego.

ZOBACZ: stronę Festiwalu na FB.