Polmic - FB

aktualności

52. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

FPPW dniach 8–14 września 2018 roku odbędzie się doroczne święto polskich pianistów – Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Zapoczątkowany w 1967 roku, Festiwal pozostaje nie mającym sobie równych miejscem promocji rodzimej pianistyki. Bogata historia, obfitująca w wirtuozerskie wykonania najwybitniejszych polskich pianistów, uczyniła z Festiwalu znaczące wydarzenie muzycznych w Polsce, a jednocześnie wizytówkę kulturalną Słupska.

W tym roku odbędą się dwa koncerty symfoniczne, wieczór wokalno-pianistyczny, recitale fortepianowe, salon laureatów oraz wieczór jazzu. Koncert inauguracyjny uczci 70. rocznicę śmierci Raula Koczalskiego, wybitnego chopinisty i kompozytora, autora m.in. 5-ciu koncertów fortepianowych. Po odnalezieniu i rekonstrukcji III Koncertu fortepianowego po raz pierwszy zaprezentuje go w Polsce Joanna Ławrynowicz. Ponadto Łukasz Krupiński wykona Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego.

W ramach cyklu „Estrada Młodych” odbędzie się 6 półrecitali, a każdy z uczestników wykona jedną z miniatur Ignacego Jana Paderewskiego; za najlepsze wykonanie przez Zespół Opiniujący Estradę Młodych zostanie przyznana specjalna nagroda.

Podczas koncertu finałowego zabrzmi również muzyka współczesna: odbędzie się światowe prawykonanie Koncertu na fortepian, flet i orkiestrę smyczkową Zbigniewa Kruczka, który kompozytor stworzył na zamówienie FPP.

Szczegółowy program – na stronie: http://www.stsk.eslupsk.pl/