Polmic - FB

aktualności

Inauguracja 40. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

TOS14 września 2018 roku o godz. 19.00 w Sali koncertowej CKK Jordanki będzie miała miejsce Inauguracja 40. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Inauguracja to przede wszystkim obietnica tego, co czeka nas w wydarzeniach, które poprzedza. Charakter uroczystości rozpoczęcia czterdziestego sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej będzie szczególnie podniosły, co zaakcentowane zostało przez organizatorów specjalnie wybranym programem i zaproszeniem do współpracy utalentowanego pianisty.

Na powitanie zaprezentowana zostanie uwertura do opery Halka Stanisława Moniuszki. Po wstępie musi nastąpić rozwinięcie. W przypadku koncertowego „rozwinięcia” zaprezentowany zostanie słuchaczom Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Do jego wykonania Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprosiła gościa specjalnego – Mariana Sobulę. Podczas tego koncertu rozbrzmiewać będą tematy przepełnione serdecznością, poetyczną romantycznością i wielką namiętnością, która triumfalnie dominuje w finale kompozycji. Najpopularniejszy koncert fortepianowy w wykonaniu laureata najwyższych nagród międzynarodowych konkursów pianistycznych na pewno dostarczy każdemu uczestnikowi wydarzenia niezapomnianych przeżyć. Po oczyszczającym i uwznioślającym rozwinięciu nadejdzie czas na wielki finał. Zakończeniem tegorocznej inauguracji sezonu będzie V Symfonia c-moll op. 67 autorstwa Ludwika van Beethovena.

Koncert objęty jest patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Więcej – na stronie http://www.tos.art.pl