Polmic - FB

aktualności

Warszawa | IV Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów

TIFCW dniach od 16 do 21 września 2018 roku odbędzie się w Warszawie IV Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów.

Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów jest jedynym tego typu konkursem w Polsce. Jego organizatorem jest Towarzystwo im. Fryderyka Chopina (założone w 1934 roku). W bieżącym roku Konkurs organizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Do udziału w Konkursie zakwalifikowało się 40 pianistów z całego świata, dla których gra na fortepianie jest pasją, ale nie źródłem utrzymania. Podczas tegorocznego Konkursu, oprócz utworów Chopina, każdy z uczestników wykona dowolny utwór Ignacego Jana Paderewskiego. Wszystkie przesłuchania i koncerty będą się odbywały w Sali Lustrzanej w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72. Wstęp wolny!

Konkursowi towarzyszyć będą koncerty i muzyczne spotkania z uczestnikami IV Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów, które odbywać się będą codziennie w Nowym Świecie Muzyki oraz RiFF Piano Salon przy ul. Ordynackiej 10/12 w Warszawie w dniach 17-20 września o godz. 18.00. 

Regulamin i wszystkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.