Polmic - FB

aktualności

Szczecin | Cicha noc

Opera na ZamkuNajpiękniejsze polskie kolędy zabrzmią 5 i 6 stycznia 2019 roku o godz. 19:30 w szczecińskich świątyniach: Kościele pw. św. Mikołaja Biskupa (ul. Golisza) i Kościele garnizonowym (pl. Zwycięstwa).

Na koncerty zaprasza Opera na Zamku w Szczecinie. Cicha noc – koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową napisany w 2006 r. jest potraktowanym całościowo zbiorem kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd, opracowanych przez warszawskiego kompozytora Macieja Małeckiego w oryginalny, aczkolwiek mieszczący się w tzw. konwencji klasycznej sposób. Chór teatru wykona tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe w niepowtarzalnej atmosferze wybranych szczecińskich kościołów. Towarzysząca zespołowi wokalnemu orkiestra smyczkowa nada szczególny i wyjątkowy klimat całości dzieła, podkreślając niepowtarzalny charakter każdej z kolęd.

Program koncertu urozmaicają również trzy pastorałki autorstwa Macieja Małeckiego, z których dwie przeznaczone są na chór a cappella: Dziś z żywota Pańskiego do słów Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, Niemowlątko na słomie i Prowadź gwiazdeczko do słów Elżbiety Szeptyńskiej. Artyści Opery na Zamku śpiewem i muzyką, wykonaną pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej, podkreślą radosny i nastrojowy charakter świąt Bożego Narodzenia.

Bilety będzie można kupić w kościołach przed koncertem.

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/261-cicha-noc