Polmic - FB

aktualności

Gdańsk | Nadzwyczajny koncert w hołdzie śp. Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi

Euro Chamber14 lipca 2019 mija pół roku od tragicznego zdarzenia, które wstrząsnęło naszym światem. Tego dnia w ramach VIII Euro Chamber Music Festival w gdańskiej Bazylice Mariackiej o godz. 20:15 odbędzie się nadzwyczajny koncert w hołdzie śp. Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Euro Chamber Music Festival Gdańsk to międzynarodowa impreza poświęcona muzyce kameralnej, tej najpiękniejszej muzyce, noszącej znamiona i wartości jakimi są przyjaźń, duch działania w zespole, dyskusja i otwartość. Czyż nie przypomina to fundamentów filozofii życia i działalności nieżyjącego dziś Męża Gdańska? Idea złożenia swoistego muzycznego hołdu wypłynęła od muzykującego na co dzień ze sobą i tworzącego od podstaw ww. festiwal gdańskiego zespołu Duo del Gesú – francuskiego skrzypka polskiego pochodzenia Arnauda Kaminskiego i altowiolisty, a ponadto ambasadora kampanii społecznej Save the Music, dr. Krzysztofa Komendarek-Tymendorfa.

Podczas nadzwyczajnego wydarzenia w Bazylice Mariackiej usłyszymy Jerzego Stuhra recytującego m.in. fragmenty z książek śp. Pana Prezydenta, poezję ks. Jana Twardowskiego… Słowa będą przenikały się wzajemnie z utworami Wolfganga Amadeusa Mozarta, Giacoma Pucciniego, Georga Friedricha Händla, Eugeniusza Głowskiego i Michała Lorenca w interpretacji Cappelli Gedanensis pod batutą Rafała Kłoczki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Strona internetowa Festiwalu: www.eurochambermusicfestival.com; wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/357697901608991/