Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki

Muzeum Powstania1 sierpnia 2019 roku o godz. 20.30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego jak co roku odbędzie się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów wybuchu powstania w 1944 roku.

Muzeum zaprasza wszystkich chętnych, zainteresowanych historią Warszawy do upamiętnienia tamtego czasu i znakomitych ludzi, walczących Polaków, poprzez wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są śpiewniki, które ułatwią zebranym wspólne śpiewanie. Śpiewniki zawierają repertuar powstańczy, w tym pieśni znanych polskich kompozytorów i działaczy kulturalnych: Karola Kurpińskiego, Andrzeja Panufnika, Jana Ekiera, Jana Markowskiego, Jerzego Dargiela i Kazimierza Oberfelda.

Utwory zaprezentują orkiestra Stokłosa Collective Orchestra, Chór Warszawiaków oraz soliści Natalia Piotrowska, Sebastian Machalski i Kuba Jurzyk pod batutą Jana Stokłosy, który jest autorem opracowań pieśni wykonywanych podczas sierpniowego koncertu. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny.

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, koncert będzie transmitowany na żywo na antenie TVP1 (od 20.35).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegółowe informacje – na stronie https://www.1944.pl/