Polmic - FB

aktualności

Kraków | Międzynarodowa Konferencja „Freedom”

FreedomW dniach 15–16 listopada 2019 roku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja „Freedom” organizowaną przez Katedrę Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego Akademii Muzycznej w Krakowie, poświęcona współczesnej twórczości kompozytorskiej.

Konferencja jest częścią polsko-litewskiego projektu naukowego DAINA1 „Muzyka czasu przemian: wyraz wolności w polskiej i litewskiej muzyce przed i po 1989 roku”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Wykłady plenarne w krakowskiej Akademii Muzycznej wygłoszą prof. Justyna Miklaszewska (Uniwersytet Jagielloński) oraz dr Anthony Qualin (Texas Tech University).

Udział w konferencji wezmą tak znani muzykolodzy i teoretycy muzyki, jak Teresa Malecka, Małgorzata Janicka-Słysz, Iwona Sowińska-Fruhtrunk, Ewa Siemdaj, Kinga Kiwała, Dominika Micał, Andrzej Mądro (Akademia Muzyczna w Krakowie), Rūta Stanevičiūtė i Vita Gruodytė (Litewska Akademia Muzyki i Teatru). W ramach Konferencji odbędą się dwa koncerty: 15 listopada o godz. 19.00 w Piec Art Club i 16 listopada o godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Krystyny Moszumańskiej-Nazar. Usłyszymy kompozytcje Feliksasa Bajorasa, Andrzeja Krzanowskiego, Piotra Kędzierskiego, Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Onutė Narbutaitė, Bogdana Precza i Adama Walacińskiegp.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Szczegółowy program – na stronie https://www.amuz.krakow.pl/event/freedom-wolnosc-international-conference-miedzynarodowa-konferencja/