Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Spotkanie z Lady Camillą Panufnik

Eufonie18 listopada 2019 roku o godz. 18:00 w Biurze Festiwalu „Eufonie” przy ul. Krakowskie Przedmieście 17 (wejście jak do biura podawczego MKiDN, była Galeria Art) odbędzie spotkanie z Lady Panufnik, prowadzone przez dr Beatę Bolesławską-Lewandowską.

Beata Bolesławska-Lewandowska jest autorką monografii Sir Andrzeja Panufnika (1914-1991), jednego z najwybitniejszych XX-wiecznych kompozytorów polskich, którego Koncertu wiolonczelowego mieliśmy okazję wysłuchać wczoraj w wyśmienitym wykonaniu na wieczornym koncercie Festiwalu. Tematem spotkania będzie życie i twórczość Kompozytora na tle wydarzeń historycznych determinujących jego losy. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim, jednak wprowadzenie i podsumowanie zostanie przedstawione po polsku.

Lady Camilla Jessel Panufnik (ur. 7 grudnia 1937 r. w Bearsted, Anglia) – fotograficzka, wdowa po kompozytorze Andrzeju Panufniku oraz autorka posłowia do jego biografii. Współpracuje z wieloma organizacjami charytatywnymi. W młodości mieszkała w Indiach, podróżowała po Afryce i Stanach Zjednoczonych, studiowała w Paryżu na Sorbonie. W kwietniu 2014 r. otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis". Lady Camilla Panufnik zasiada w najważniejszych radach dotyczących brytyjskiej działalności kulturalnej. Jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych osób świata muzycznego Wielkiej Brytanii.

Gorąco zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – wstęp wolny!