Polmic - FB

aktualności

Warszawa | „Eufonie” – spotkanie z Maestro Zsoltem Nagyem

Eufonie21 listopada 2019 roku o godz. 18:00 w Biurze Festiwalu Eufonie przy ul. Krakowskie Przedmieście 17 (wejście jak do biura podawczego MKiDN, była Galeria Art) odbędzie się spotkanie z Maestro Zsoltem Nagyem.

Pod batutą znanego węgierskiego dyrygenta będziemy mogli wysłuchać Polskiego Requiem Krzysztofa Pendereckiego na finałowym koncercie Festiwalu (23 listopada, szczegółowy program koncertu na https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/festiwal-eufonie/). Gospodarzem spotkania będzie dr Beata Bolesławska-Lewandowska, muzykolog, której zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polskiej muzyki współczesnej. Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim, jednak wprowadzenie i podsumowanie zostanie przedstawione po polsku.

Maestro Zsolt Nagy (ur. 1957 r., Węgry) pełni funkcję pierwszego dyrygenta i doradcy muzycznego zespołu Israel Contemporary Players. Artysta ma na koncie ponad 800 premier, a także liczne nagrania radiowe i płytowe. Jest laureatem licznych nagród muzycznych, wieloletnim profesorem dyrygentury w Konserwatorium Paryskim.

Gorąco zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – wstęp wolny!

Szczegółowy program Festiwalu – na stronie https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/festiwal-eufonie/