Polmic - FB

aktualności

Gdańsk | Benefis Krzysztofa Olczaka

Olczak6 grudnia 2019 roku o godz. 19.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury (gdański Ratusz Staromiejski) będzie miał miejsce benefis niezwykłego człowieka – akordeonisty i kompozytora Krzysztofa Olczaka, od 40 lat aktywnie zajmującego się twórczością muzyczną oraz animacją kultury.

Krzysztof Olczak studiował grę na akordeonie w warszawskiej Akademii Muzycznej. Po rozpoczęciu pracy dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Gdańsku podjął studia kompozytorskie u Eugeniusza Głowskiego. Został laureatem Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Auckland (Nowa Zelandia) oraz konkursów kompozytorskich: im. J. Sztwiertni w Cieszynie, Premio Citta di Castelfidardo (Włochy), Konkursu Kompozycji Akordeonowych w Rzeszowie. Wychował plejadę znakomitych artystów. Do Jego wychowanków należą m.in. akordeoniści Mirosław Tybora, Paweł Zagańczyk, Cezary Paciorek, Paweł Nowak, Szymon Jabłoński oraz kompozytorzy: Agnieszka Stulgińska, Agata Krawczyk, Kamil Cieślik czy Piotr Jędrzejczyk.

Występuje jako akordeonista w kraju i za granicą. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji. Obecnie Prof. dr hab. Krzysztof Olczak jest Kierownikiem Katedry Kompozycji w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Podczas koncertu usłyszymy utwory kompozytora w znakomitym wykonaniu gdańskich muzyków.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Marta Korga-Bistram

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/4455/benefis-krzysztofa-olczaka