Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Kwartludium, roboty, Arduino i game over

Nowy Teatr16 grudnia 2019 roku w Nowym Teatrze grupa Kwartludium podczas interaktywnego warsztatu i koncertu zada pytania o przyszłość muzyki w dobie technologii: czy być może w przyszłości roboty zastąpią skrzypaczki?

Współcześni kompozytorzy, zespół instrumentalny i samodzielne, interaktywne obiekty, które może zbudować każdy. Jak zaprogramować proces komponowania utworu? Dlaczego publiczność może wpływać na zakończenie kompozycji muzycznej? Czy robot zastąpi skrzypaczkę? O godz. 18.30 Dagna Sadkowska poprowadzi interaktywny warsztat dla dorosłych i młodzieży od 13 roku życia. Skrzypaczka pokaże też jak działa Arduino, zaś Jan Duszyński i członkowie Kwartludium poprowadzą zabawy muzyczne dla najmłodszych.

O godz. 20:00 odbędzie się koncert, podczas którego Kwartludium – znakomity zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej – zaprezentuje utwory Doppelganger Rafała Ryterskiego na 4 instrumenty, mechanizmy elektryczne oraz elektronikę, Bulb Teoniki Rożynek na klarnet kontrabasowy, fortepian, perkusję, skrzypce amplifikowane, warstwę elektroniczną z wideo, live electronics i oświetlenie, oraz Deaphone Jana Duszyńskiego na skrzypce, fortepian, klarnet basowy, instrumenty perkusyjne z wykonaniem VR. Te najnowsze kompozycje Teoniki Rożynek, Jana Duszyńskiego i Rafała Ryterskiego powstały w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dodatkowe informacje – na stronie https://nowyteatr.org/pl/kalendarz/kwartludium-roboty-arduino-i-game-over