Polmic - FB

aktualności

Kielce | Scena dla muzyki polskiej

FS17 grudnia 2019 roku o godz. 18.30 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga będzie miał miejsce koncert kameralny w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla muzyki polskiej”.

„Scena dla muzyki polskiej” to nowy program Instytutu Muzyki i Tańca przeznaczony dla polskich artystów wykonawców, realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami artystycznymi w kraju. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską prezentowane są w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej i powtarzane w innych miastach w Polsce, w tym w Kielcach.

W repertuarze koncertu znalazła się polska liryka wokalna XX w. w wykonaniu duetu: sopranistki Joanny Freszel i pianisty Łukasza Chrzęszczyka. Centralną postacią jest tutaj Karol Szymanowski. Fragmenty trzech jego opusów zestawione są z cyklami Jerzego Lefelda, Zygmunta Mycielskiego i Szymona Laksa oraz wyborem pieśni tegorocznej jubilatki – Grażyny Bacewicz. Klucz do owego programu tkwi w różnorodności, zarówno w sferze dźwięku, jak i słowa. Wiele z tych pieśni artyści nagrali na płycie Śpiewnik polski, która nakładem Orphée Classics ukazała się już w sprzedaży.

Szczegółowy program – na stronie http://filharmonia.kielce.pl/press/press_17.12.19.html