Polmic - FB

aktualności

Lublin | Koncert Sylwestrowy „Tango moja miłość”

FLJak się bawić – to z klasą. I jak witać Nowy Rok, to najlepiej ze świadomością tego, co już było. 31 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 i 1 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego będzie miał miejsce Koncert Sylwestrowy „Tango moja miłość”.

Światowej sławy skrzypek Krzysztof Jakowicz z towarzyszeniem formacji „Tango Attack” (Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje) oraz oczywiście Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza przypomni wspaniały zestaw polskich tang, które może pokryły się już szlachetną patyną, ale których kurz się nie ima.

Usłyszymy m. in. utwory Graj skrzypku graj! Władysława Lidauera, Pamiętam twoje oczy i Serce Matki Zygmunta Karasińskiego, Złociste chryzantemy Zbigniewa Maciejowskiego, Odrobina szczęścia Jerzego Petersburskiego oraz Zakochany Feliksa Frachowicza. Specjalnymi gośćmi koncertu będą urugwajski śpiewak Andres Martorell oraz tancerze Urszula Wojtkowiak i Piotr Woźniak.

Dodatkowe informacje – na stronie http://filharmonialubelska.pl/