Polmic - FB

aktualności

Poznań | Walentynki z Amadeusem

Amadeus

Z okazji Walentynek Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus zaprasza na kolejny koncert pod batutą Agnieszki Duczmal, któy odbędzie się 16 lutego 2020 roku o godz. 18:00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Orkiestra wystąpi wspólnie ze znanym polskim akordeonistą Klaudiuszem Baranem oraz młodym wirtuozem harmonijki ustnej Kacprem Smolińskim. Klaudiusz Baran – profesor, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – jest członkiem i założycielem takich zespołów, jak Tangata Quintet, z którym dwukrotnie był nominowany do nagrody „Fryderyk”, Machina del Tango i DesOrient. Występuje solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Odznaczony został Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Kacper Smoliński jest jedynym Polakiem oraz jednym z niewielu muzyków w Europie studiujących jazzową harmonijkę chromatyczną w Instytucie Jazzu w Berlinie. W swoim dorobku ma nagrody na konkursach solowych oraz zespołowych. To niezwykłe połączenie talentów sprawi, że wieczór będzie pełen muzycznych wrażeń.

W programie znajdzie się muzyka polska: Wariacje na temat Frescobaldiego Aleksandra Tansmana, Koncert na harmonijkę ustną i smyczki Krzysztofa Herdzina i Chamber concerto Mikołaja Majkusiaka. Ponadto zabrzmi Concerto in D Igora Strawińskiego.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://amadeus.pl/event-16-02-2020-walentynki-z-amadeusem