Polmic - FB

nasze patronaty

Łódź | Koncert walentynkowy "Chemistry of Love" w EC1

OpusKolejny koncert z cyklu "Sfera Muzyki" – Chemistry of Love – odbędzie się w Walentynki, 14 lutego 2020, w Planeratrium EC1 w Łodzi. Tym razem przed publicznością wystąpią Marzena Majcher (instrumenty elektroniczne) oraz Małgorzata Kubala (sopran).

Utwory skomponowane przez Marzenę Majcher, zestawione z tekstami Anety Badziąg i Eweliny Lasoty, poszukują analogii pomiędzy muzyką a chemią: muzyka jest inspirowana wzorami substancji chemicznych odpowiedzialnych za stan zakochania, potocznie nazywanych “chemią miłości”. Kompozytorka podjęła się eksperymentu, polegającego na transformacji na język muzyki wzorów chemicznych między innymi takich substancji jak fenyloetyloamina oraz dopamina. Muzyka "Chemistry of Love" została wydana na płycie przez Requiem Records – Opus Series w marcu 2019.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną również kompozycje z cyklu Radiation, inspirowane kosmologią i fizyką. Kompozytorka będzie używać interaktywnego urządzenia o nazwie Exformer, który został stworzony specjalnie dla niej przez Michała Silskiego. Artystka poprzez użycie Exformera może modelować dźwięki za pomocą ruchu rąk, wzbogacając w ten sposób graną przez siebie muzykę o dodatkowe wymiary. Na kopule planetarium jak zwykle znajdą się zachwycające wizualizacje!

Koncert dla osób od 14 roku życia. Bilety są dostępne w kasach stacjonarnych EC1 Łódź oraz w sprzedaży internetowej: https://bilety.ec1lodz.pl/

Patronat medialny nad płytą "Chemistry of Love" objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji na temat projektu: http://marzenamajcher.manifo.com/