Polmic - FB

aktualności

Znamy nazwiska laureatów III Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Kompozytorów im. Krzysztofa Pendereckiego

Konkurs PendereckiegoJury Konkursu obradowało w Krakowie w składzie: Marcel Chyrzyński (przewodniczący), Zbigniew Bargielski, Ivan Buffa (Słowacja), Iwona Glinka (Polska / Grecja) i Wojciech Widłak. Sekretarzem Konkursu była Aleksandra Patalas.

Na konkurs nadesłano dziewiętnaście partytur z takich krajów, jak Austria, Armenia, Niemcy, Grecja, Izrael, Japonia, Francja, Korea Płd., Polska, Tajwan, Turcja, Ukraina, USA, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z regulaminem.

Jury, po zapoznaniu się z 18 partyturami, postanowiło przyznać Nagrodę Główną w wysokości 1000 USD (brutto) utworowi streams...contacts (godło: 1221). Ponadto Jury postanowiło przyznać trzy honorowe równorzędne wyróżnienia za utwory Dialoge (godło: BOBBA1), Éclat dans le brouillard (godło: FONT) i Metanoia (godło: PHOENIX).

Po otwarciu kopert okazało się, iż zdobywcą Nagrody Głównej jest Otto Wanke z Austrii. Wyróżnionymi kompozytorami są Orhan Veli Özbayrak z Turcji (godło: BOBBA1), Tetsuya Yamamoto reprezentujący Japonię i Francję (godło: FONT) oraz Wojciech Chałupka z Polski (godło: PHOENIX).

Oficjalne odczytanie protokołu oraz prawykonanie utworu zdobywcy Nagrody Głównej odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku na koncercie w ramach 32. Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!