Polmic - FB

aktualności

62. Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2020

ZKPZwiązek Kompozytorów Polskich ogłasza 62. Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2020. Konkurs jest organizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W Konkursie mogą brać udział kompozytorzy polscy (posiadający obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka), którzy w dniu jego zamknięcia nie przekroczyli 35 lat.

Ideą Konkursu jest inspirowanie młodych twórców do nawiązywania na różne sposoby w swej kameralnej twórczości do wartości obecnych w dziełach Patrona. Wybierając postawę twórczą inspirowaną działaniami Bairda, można sięgnąć bardziej lub mniej bezpo¬śred¬nio do Jego idei kompozytorskich.

Przedmiotem Konkursu w roku 2020 jest utwór na cztery takie same instrumenty z następujących: 4 skrzypiec lub 4 klarnety (w stroju B) lub 4 trąbki (w stroju B). Czas trwania 8’-15’.

Konkurs jest dwuetapowy. W I etapie jury wyłoni utwory, które następnie zostaną wykonane podczas publicznej prezentacji. Jego wyniki zostaną ogłoszone do dnia 28 lutego 2021 roku. Rozstrzygnięcie Konkursu (II etap) nastąpi po publicznej prezentacji zakwalifikowanych utworów. Jury zdecyduje wówczas o podziale nagród. Publiczna prezentacja odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Nagroda im. Tadeusza Bairda wynosi 10 000 zł. Ponadto jury przyzna dwa wyróżnienia (hotel i abonament na wszystkie koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień") ufundowane przez Zarząd Główny Związku Kompozytorów Polskich.

Jury Konkursu będzie obradować pod przewodnictwem Olgi Hans.

Partytury opatrzone godłem należy nadsyłać mailem w terminie do dnia 30 listopada 2020 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

POBIERZ: Regulamin Konkursu