Polmic - FB

aktualności

Festiwal Musica Polonica Nova 2020

MPNNarodowe Forum Muzyki zaprasza na Festiwal Musica Polonica Nova 2020, który odbędzie się online w dniach 14–17 maja. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Paweł Hendrich.

Program tej odsłony Festiwalu odnosi się do otaczającej nas rzeczywistości – na nowo definiuje, czym jest muzyka i wyznacza nowe drogi twórczości.

W programie festiwalowych koncertów podkreślona jest waga muzyki kameralnej. Pozwala melomanom skupić swoją uwagę na detalach, w których – niczym obraz powstający w soczewce – uwypukla się muzyczne piękno. Zaprezentowane zostaną m. in. utwory, które powstały w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca: co-opera Bajki Robotów Cezarego Duchnowskiego i Pawła Hendricha, Sursounds Marcina Stańczyka oraz MiniOpera Katarzyny Dziewiątkowskiej, Joanny Woźny, Mateusza Ryczka i Tomasza Skweresa.

Ponadto prezes Wrocławskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich Mateusz Ryczek z córką Rozalią przygotowali cykl audycji dla najmłodszych. Od 14 do 17 maja o 12:00 na fanpage'u Narodowego Forum Muzyki pojawią się filmy: Skąd się bierze muzyka?, Muzyka elektroniczna i głos, Muzyka elektroniczna i instrumenty, Słuchanie świata – czy z dźwięków otoczenia można stworzyć muzykę?

Program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://bit.ly/2T5T8Dw