Polmic - FB

aktualności

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020

PTMWPolskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej ogłasza nabór zgłoszeń do XIII Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2020. Konkurs objęty został patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z pandemią Konkurs odbędzie się w innej, niż dotychczas, formie – przesłuchania uczestników zostaną przeprowadzone wyłącznie online w dniach 24–30 października 2020 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października 2020 roku.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczący się i studiujący w Polsce instrumentaliści i wokaliści (bez względu na obywatelstwo) oraz obywatele polscy uczący się i studiujący za granicą.

Przedmiotem konkursu jest muzyka XX i XXI wieku. Program musi zawierać co najmniej jeden utwór kompozytora polskiego. Jeden z wybranych do wykonywania utworów musi pochodzić z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, który dostępny jest na stronie https://pwm.com.pl

W skład Jury wchodzą: Dariusz Przybylski, Anna Dorota Władyczka i Maciej Żółtowski.

Organizatorzy doceniają ogromną pracę i rolę nauczycieli w przygotowaniu programu na konkurs. Z tego powodu każda nagroda regulaminowa (za wyjątkiem nagród specjalnych dla akompaniatorów) będzie dzielona po połowie między laureata i jego mistrza. Pozaregulaminowe nagrody rzeczowe przygotowało Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Laureaci wezmą udział w uroczystym koncercie, który odbędzie się 19 listopada 2020 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana Warszawie.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Regulamin Konkursu oraz dokumenty do pobrania – na stronie http://ptmw.art.pl/xiii-konkurs-muzyki-xx-i-xxi-wieku-dla-mlodych-wykonawcow-2020-informacja-wstepna/