aktualności

Katowice | Chór Polskiego Radia prawykona online najnowszy utwór Pawła Mykietyna

NOSPRPodczas koncertu online z cyklu „Chór Polskiego Radia – dedykacje muzyczne” w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia 10 lipca 2020 roku o godz. 19.30 nastąpi prawykonanie najnowszego utworu Pawła Mykietyna Chorał i kanon.

Sezon 2019 / 2020 był inny od wszystkich, więc i lato będzie inne. Chociaż oficjalne zakończenie sezonu koncertowego już za nami, w siedzibie NOSPR odbędą się koncerty wakacyjne.

W wykonaniu Chóru Polskiego Radia pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej usłyszymy Lux aeterna Pawła Szymańskiego na 24 śpiewaków i instrumenty, Friede auf Erden op. 13 Arnolda Schönberga, Da pacem Domine Arvo Pärta i Requiem Herberta Howellsa. Po raz pierwszy w wykonaniu muzyków zabrzmi Chorał i kanon Pawła Mykietyna do słów Leyli Daryoush. Paweł Mykietyn to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów ostatnich dwóch dekad. Każde jego nowe dzieło ściąga na siebie uwagę świata kultury, nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej. Prawykonania utworów Mykietyna to bez dwóch zdań znaczące wydarzenia muzyczne i pozycja obowiązkowa w kalendarzu melomana.

Udział w koncercie wezmą również instrumentaliści Orkiestry Muzyki Nowej.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności, zapraszamy jednak do śledzenia transmisji na żywo tego wydarzenia. Link do transmisji opublikowany zostanie 10 lipca.

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej – na stronie https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/koncert-online-chor-polskiego-radia