Polmic - FB

aktualności

Lublin | „Czas to Miłość” – recital wokalny Małgorzaty Grzegorzewicz-Rodek

FLRecital wokalny Małgorzaty Grzegorzewicz-Rodek z cyklu „Czas to Miłość” – w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji” odbędzie się 11 lipca 2020 roku o godz. 17.00 w Kaplicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Koncert wypełni muzyka różnych epok, stylów i gatunków muzycznych w interpretacji sopranistki Małgorzaty Grzegorzewicz-Rodek i pianisty Tomasza Krawczyka. Usłyszymy między innymi utwory religijne epoki baroku Johanna Sebastiana Bacha i Antonia Vivaldiego, czy kompozytorów polskich – Damiana Stachowicza i Marcina Józefa Żebrowskiego. Epokę klasycyzmu reprezentować będzie fragment motetu Exultate, jubilate KV 165 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Zabrzmią romantyczne kompozycje Józefa Wieniawskiego, Stanisława Moniuszki, Césara Francka, a także Mieczysława Karłowicza, związanego z grupą twórców zwaną „Młodą Polską”.

Całość koncertu dopełnią utwory fortepianowe Fryderyka Chopina, między innymi wspaniały Polonez As-dur op. 53 zwany „Heroicznym”. Podtytuł kompozycji pochodzi od muzy Chopina – George Sand. Polonez został skomponowany w 1842 roku i należy do jednych z najważniejszych dzieł repertuaru fortepianowego. Przez krytyków nazywany był najdoskonalszym dziełem w historii gatunku. Oprócz twórczości fortepianowej Chopina zabrzmią utwory Ignacego Jana Paderewskiego.

Wstęp na koncert jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc oraz wypełnienie i przyniesienie ze sobą na dany koncert oświadczenia dotyczącego stanu epidemiologicznego. Wynika to z wytycznych MKiDN.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej – na stronie https://filharmonialubelska.pl/pl,0,s257,d812,recital_wokalny_malgorzata_grzegorzewicz-rodek.html