Polmic - FB

aktualności

Gdańsk | Festiwal „Chopin nad wodami Motławy”

PFBPolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na kolejną edycję cyklu recitali fortepianowych „Chopin nad wodami Motławy” w dniach 12–26 lipca 2020 roku. Koncerty odbywać się będą o godz. 20.30.

Wystąpią pianiści związani z Trójmiastem, wykonujący utwory naszego narodowego kompozytora, ale również muzykę różnych epok i stylów. Udział w Festiwalu wezmą Michał Mossakowski, Daniel Ziomko, Mikołaj Sikała, Maciej Gański, Bartosz Wiśniewski, Piotr Pawlak, Igor Torbicki, Patryk Morgaś, Maciej Frączek, Karol Garwoliński, Bartosz Skłodowski, Bogdan Czapiewski, Paweł Rydel, Sławomir Wilk i Natalia Zaleska. Wykonają utwory m.in. Josepha Haydna, Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna oraz kompozytorów tworzących w XX wieku, w tym Karola Szymanowskiego, Sergiusza Bortkiewicza, Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz czy Romualda Twardowskiego.

Recitale w foyer Filharmonii nad Motławą odbywać się będą w nowym reżimie sanitarnym. Tym razem Filharmonia przyjmie tylko maksymalnie połowę publiczności w porównaniu z latami ubiegłymi. Cykl koncertów, który w ubiegłym roku cieszył się olbrzymią frekwencją, dziś, pomimo nowej sytuacji w kulturze, najpewniej także przyciągnie licznych, spragnionych kultury słuchaczy zarówno z Trójmiasta, jak i turystów.

Bilety dostępne online w cenie 14–20 zł na stronie https://filharmonia.gda.pl/pl/ 

Mikołaj Dudkiewicz