Polmic - FB

aktualności

VIII Festiwal Strefa Ciszy 2020 online

SCTegoroczna, 8. edycja Festiwalu Strefa Ciszy przeniesiona została do Internetu. W wakacyjne weekendy, począwszy od 18 lipca do 16 sierpnia 2020 roku, wyjątkowych koncertów posłuchać można będzie online.

Letnie weekendy w Łazienkach Królewskich już od ośmiu lat należą do Festiwalu Strefa Ciszy. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do sieci. W związku z tym w każdy wakacyjny weekend, niezależnie od miejsca zamieszkania, będzie można się przenieść do malowniczych zakątków Królewskich Ogrodów. Festiwalowe koncerty zarejestrowane zostały w pięknych ogrodach i zabytkowych przestrzeniach Łazienek.

Zabrzmi muzyka klasyczna, współczesna, jazzowa i tradycyjna w rozmaitych interpretacjach. Podczas koncertu inaugurującego Festiwal znakomity Atom String Quartet zaprezentuje kompozycje autorstwa członków kwartetu oraz utwory Krzysztofa Pendereckiego. Udział w Festiwalu wezmą również zespoły Lutoslawski Quartet, Equilibrium String Quartet, Bastarda Trio, Brassfederacja, Polski Piach, a także pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid, perkusista Hubert Zemler, flecistka Agata Igras, harfistka Zuzanna Elster i oboista Sebastian Aleksandrowicz.

Koncerty będą udostępniane na profilu Facebook i kanale YouTube Strefy Ciszy oraz na stronie internetowej Łazienek Królewskich.

Szczegółowy program - na stronie Festiwalu https://www.strefaciszyfestival.pl/