Polmic - FB

nasze patronaty

Lusławice | Festiwal Emanacje 2020 – Maciej Kułakowski

Emanacje  2020Maciej Kułakowski – znakomity wiolonczelista młodego pokolenia – wystąpi podczas dwóch najbliższych koncertów VIII Festiwalu Muzyki Emanacje w Lusławicach 18 i 19 lipca 2020 roku.

Pierwszy z nich odbędzie się 18 lipca o 19.15 w krakowskiej Bazylice św. Floriana, w której złożona jest urna z prochami Krzysztofa Pendereckiego. Koncert ten będzie formą upamiętnienia niedawno zmarłego Profesora. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak będzie obowiązywać wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Koncert 19 lipca o godz. 19.00 będzie równie wyjątkowy. Będzie to pierwszy koncert w malowniczych przestrzeniach niedawno otwartego Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach.

W programie obu wieczorów zabrzmi muzyka Johanna Sebastiana Bacha i Krzysztofa Pendereckiego w interpretacji Macieja Kułakowskiego. Artysta jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody i nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Od 2017 studiuje pod kierunkiem Wolfganga Emanuela Schmidta w Kronberg Academy. Reprezentuje Londyńską agencję Young Classical Artists Trust (YCAT).

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program – na stronie www.emanacje.pl