Polmic - FB

aktualności

„Z klasyką przez Polskę” – edycja 2020

IMiTPo przerwie spowodowanej pandemią Polski Impresariat Muzyczny działający przy Instytucie Muzyki i Tańca wznawia cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę”. Koncert inaugurujący nową odsłonę cyklu odbędzie się 17 lipca 2020 o godz. 18.00 w Kościele Chrześcijan Baptystów w Szczytnie (ul. H. Sienkiewicza 3).

Celem projektu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku, jest docieranie z programami muzycznymi w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi: do tej publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami można przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów. Zorganizowano już 51 tego rodzaju koncertów, w których udział wzięło ponad 40 artystów i 9000 słuchaczy.

W tegorocznej edycji projektu odbędzie się około 60 koncertów w całej Polsce. W programach znajdzie się muzyka kameralna ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Swoje interpretacje tych dzieł zaprezentują, poza słynnymi artystami, także nowe pokolenie młodych wykonawców. Na najbliższych koncertach wystąpią m.in. Książek Piano Duo, Anna Radziejewska, Milena Lange, Paweł Sommer, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Janusz Olejniczak, Katarzyna Drogosz, Kwartet Atma, Olga Pasiecznik, Zuzanna Nalewajek i Dagmara Barna.

Podczas koncertu 17 lipca utwory kameralne na flety i fortepian Antonia Vivaldiego, Józefa Elsnera i Władysława Żeleńskiego zaprezentują Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz (flet) oraz Marek Toporowski (fortepian historyczny).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

DOŁĄCZ: do wydarzenia na FB