aktualności

Toruń | Tanecznym krokiem przez cztery pory roku

TOS24 lipca 2020 o godz. 19.00 w sali koncertowej CKK Jordanki odbędzie się koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Pławnera w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.

Koncert jest współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”. W sezonie 2019 / 2020 Wojciech Pławner jest dyrygentem-rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

W programie koncertu znalazło się najbardziej popularne dzieło Antonia Vivaldiego, czyli Cztery pory roku. Swój wirtuozowski talent zaprezentuje solistka, skrzypaczka Orkiestry, niezwykle utalentowana Monika Skruszewicz. Drugim solistą będzie klarnecista Rafał Kleszcz, dla którego koncert ten jest Nagrodą specjalną ufundowaną przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną podczas IV Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Finalis 2019. Solista zaprezentuje Koncert na klarnet i orkiestrę A-dur KV 622 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Druga część koncertu przeniesie nas do świata muzyki filmowej za sprawą walców z Ziemi obiecanej i Trędowatej autorstwa Wojciecha Kilara. Zmysł do tworzenia świetnej muzyki filmowej tego kompozytora został doceniony i uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. Orłem – Nagrodą Polskiej Akademii Filmowej, Philip Award za dokonania w dziedzinie muzyki filmowej w ramach Music & Film Festival, Złotą Kaczką w kategorii „Najlepsza muzyka do filmu polskiego” i Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Informacja o biletach – na stronie http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_902_Tanecznym_krokiem_przez_cztery_pory_roku_.html