Polmic - FB

aktualności

composer.pl: znamy zwycięzców kolejnej edycji programu rezydencji artystycznych na Islandii dla młodych polskich kompozytorów

Composer.plAgata Zubel i Michał Moc, mecenasi programu stypendialnego composer.pl, którego Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem, ogłosili wyniki drugiej odsłony prestiżowego stypendium dla młodych polskich kompozytorów. Tym razem dwa tygodnie na Islandii spędzą Paulina Derska i Aleksandra Kaca.

Paulina Derska jest kompozytorką, autorką muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów krótkometrażowych, a także m.in. dwukrotną finalistką Young Talent Award na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz laureatką nagrody publiczności w Indie Film Music Contest. Jej utwory z nurtu klasycznego wykonywane były m.in. w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Z kolei Aleksandra Kaca – kompozytorka i menedżerka – jest m.in. laureatką I Nagrody w 56. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda, a także założycielką i liderką zespołu FJORS. Jej kompozycje wykonywane były w Stanach Zjednoczonych, w Danii i na licznych festiwalach w Polsce.

Mecenasi zapowiadają kolejną odsłonę rezydencji, która zostanie oficjalnie ogłoszona jeszcze w tym roku.

Maryla Zając

Więcej na www.composer.pl