Polmic - FB

nasze patronaty

Jubileuszowy koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej online!

GOKFundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej zaprasza 27 września 2020 roku o godz. 19.00 na transmisję jubileuszowego koncertu w ramach obchodów 20-lecia działalności artystycznej Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Koncert będzie transmitowany na kanałach YouTube, Radia Katowice, profilu Facebookowym GOK oraz poprzez stronę www.gliwickaorkiestra.pl 

Gliwiccy kameraliści, realizując od dwudziestu lat swoją pasję, umożliwiają gliwickiej i śląskiej publiczności obcowanie na żywo z kulturą muzyczną na najwyższym poziomie artystycznym. Do współpracy zapraszają znanych dyrygentów i solistów, którzy wraz z gliwickim zespołem tworzą ciekawe interpretacje wybitnych dzieł literatury muzycznej.

Tym razem grono słuchaczy poszerzy się o nowych odbiorców w sieci dzięki transmisji koncertu online. W programie jubileuszowego koncertu w interpretacji gliwickich kameralistów usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Christopha Willibalda Glucka, Josepha Haydna oraz Serenadę op. 2 Mieczysława Karłowicza. Dyrygentem koncertu będzie młody polski dyrygent Maciej Tomasiewicz, związany z Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna Archetti, który współpracował z wieloma czołowymi orkiestrami w kraju i jako jedyny dyrygent był dwukrotnym beneficjentem programu „Dyrygent-rezydent” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Waldemar Staniczek

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POMIC.

Więcej – na stronie http://www.gliwickaorkiestra.pl/