Polmic - FB

aktualności

Zakopane | „Karol z Atmy. Muzyka jednoczy”: „Oddech i dźwięk”

Atma30 lipca 2020 o godz. 18.00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” zorganizowany zostanie koncert w ramach cyklu „Karol z Atmy. Muzyka jednoczy”, podczas którego odbędą się prawykonania najnowszych utworów polskich twórców.

Udział w koncercie weźmie trio znakomitych wykonawców: fleciści Łukasz Długosz i Agata Długosz oraz pianista Andrzej Jungiewicz. Poprowadzi wydarzenie dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. Akademii Muzycznej w Krakowie, kurator ds. programowych Atmy.

W programie znajdą się – obok utworów Léo Delibesa, Franciszka Dopplera i Karola Szymanowskiego – cztery prawykonania utworów kompozytorów polskich. Zabrzmią Lovespell Iwony Kisiel, Duo Pawła Mykietyna, Dodecanzona Adama Sławińskiego i Gismondo Jarosława Siwińskiego. Utwór Gismondo powstał w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Ze względu na bezpieczeństwo wydarzenie odbędzie się w ogrodzie przed Muzeum Karola Szymanowskiego. Obowiązuje zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu na teren muzeum. Organizatorzy zapraszają również do transmisji wydarzenia online na FB Muzeum Narodowego w Krakowie https://www.facebook.com/muzeum.narodowe.krakow 

Wstęp na koncert jest wolny.

Dodatkowe informacje – na stronie https://mnk.pl/aktualnosci/karol-z-atmy-muzyka-jednoczy-1