Polmic - FB

aktualności

„Filharmonia Krakowska w Twoim domu" – Trio Stroikowe

FK5 września 2020 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu „Filharmonia Krakowska w Twoim domu", dofinansowany z programu „Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury, podczas którego wystąpi Trio Stroikowe Filharmoników Krakowskich.

„Filharmonia Krakowska w Twoim domu!" to inicjatywa mająca za zadanie zachowanie ciągłości oferty kulturalnej Filharmonii Krakowskiej. Seria obejmująca osiem wydarzeń koncertowych odbywa się na przestrzeni czterech miesięcy. Emisja wydarzenia muzycznego jest nieodpłatna i odbędzie się za pośrednictwem kanałów komunikacji Filharmonii Krakowskiej na Facebooku, w serwisie YouTube oraz poprzez stronę internetową instytucji.

Trio Stroikowe Filharmoników Krakowskich jest zespołem instrumentów dętych, w skład którego wchodzą pierwszoplanowi muzycy orkiestry Filharmonii Krakowskiej: oboista Mariusz Pędziałek, Jan Cielecki grający na klarnecie oraz Wojciech Turek (fagot). W repertuarze tria znajdują się utwory napisane na ten klasyczny skład instrumentalny oraz kompozycje zaadoptowane dla potrzeb zespołu. Podczas najbliższego koncertu muzycy zaprezentują Trio stroikowe Aleksandra Tansmana, Trio na obój, klarnet i fagot Witolda Lutosławskiego oraz 5 miniatur na obój, klarnet i fagot Libora Simy.

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.filharmonia.krakow.pl/Repertuar/Kalendarium/9063-Filharmonia_Krakowska_w_Twoim_domu.html