Polmic - FB

nasze patronaty

Koncerty na zakończenie warsztatów „Nie bój się improwizować!”

Art Deco19 września 2020 o godz. 14.30 i 16.30 odbędą się transmisje internetowe z warszawskiego Quality Studio dwóch koncertów podsumowujących pracę kompozytorów i improwizatorów Krzesimira Dębskiego i Jarosława Siwińskiego z młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w warsztatach „Nie bój się improwizować!”.

Są to jedne z niewielu realizowanych w obecnych warunkach pandemicznych zajęć internetowych dla dzieci, które uczą się gry lub śpiewu w szkołach muzycznych i innych instytucjach prowadzących zajęcia artystyczne. Dzięki interaktywnej formie warsztatów biorą w nich udział młodzi muzycy z różnych stron Polski. Pracują pod kierunkiem znakomitych artystów, poznając między innymi wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

W warsztatach z Krzesimirem Dębskim i Jarosławem Siwińskim brali również udział młodzi muzycy niewidomi i słabowidzący, co z pewnością było dla nich bardzo dużym wyzwaniem, któremu sprostali znakomicie. Podczas dwóch koncertów wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo i zaprezentują efekty tej współpracy.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach http://artdecogroup.eu/  oraz https://www.facebook.com/adgagencja 

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzyczne POLMIC.