Polmic - FB

nasze patronaty

„Nie bój się improwizować” – koncerty online Trillingen Duo i młodych muzyków

Art Deco Group26 września 2020 o godz. 10.30 i 13.00 odbędzie się transmisja online koncertów podsumowujących internetowe warsztaty dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!” z Trillingen Duo.

Internetowe bezpłatne warsztaty „Nie bój się improwizować!" przeznaczone są dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Warsztaty prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

Tym razem zaprezentowane zostaną efekty pracy z uczestnikami zajęć, które prowadziły multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz, tworzące zespół Trillingen Duo wykonujący muzykę eksperymentalną. Podczas warsztatów młodzi muzycy poznawali różne techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

Podczas najbliższych koncertów wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo i będą mieć okazję do wspólnego muzykowania. Koncert będzie transmitowany z warszawskiego Quality Studio przy współpracy z Rec Audio.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach http://www.artdecogroup.eu/ oraz https://www.facebook.com/adgagencja 

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzyczne POLMIC.