Polmic - FB

nasze patronaty

„Young Arts Kids” – nowa platforma dla edukacji muzycznej łączy uczniów i nauczycieli gry na instrumencie

YAKidsAgata Szymczewska, Łukasz Błaszczyk, Katarzyna Budnik i wielu innych znanych wykonawców i pedagogów dołączyło do projektu Young Arts Kids. Jest to nowa platforma edukacyjna realizowana w ramach programu „Kultura w sieci”. Dzięki niej uczniowie – szczególne w czasie ograniczeń związanych z epidemią – mogą zdalnie doskonalić swoje umiejętności gry na instrumencie z wybranymi nauczycielami z całej Polski.

Nauczanie na odległość to wymóg dzisiejszych czasów, który niesie za sobą tyle wyzwań, co szans. Young Arts Kids to miejsce wirtualnych spotkań uczniów i nauczycieli gry na instrumentach. Misją projektu jest ułatwianie dostępu do edukacji muzycznej wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pod opieką znanych nauczycieli. "Opierając się na doświadczeniach dyrektorów szkół muzycznych, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, przygotowaliśmy narzędzie internetowe, które pozwoli uczniom kontynuować proces kształcenia niezależnie od sytuacji" – mówi Bartłomiej Tełewiak, skrzypek i pomysłodawca Young Arts Kids. Za realizację całego projektu odpowiada Fundacja Young Arts, organizator Young Arts Festival w Krośnie oraz międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Partnerami platformy edukacyjnej są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Platforma Young Arts Kids jest dostępna pod adresem www.yakids.pl 

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.