Polmic - FB

aktualności

AUKSO4kids: „Gama i Pasażerowie”: C – Agnieszka Duczmal

AuksoPolskie Wydawnictwo Muzyczne i Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zapraszają na comiesięczny cykl wydarzeń online AUKSO4kids: „Gama i Pasażerowie”, czyli na muzyczne warsztaty dla najmłodszych na podstawie serii książek dla dzieci. Pierwszy z nich odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 11.00.

Cykl „Gama i Pasażerowie” powstał na podstawie muzycznych książek dla dzieci Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, których bohaterowie ukrywają się w dźwiękach klawiszy fortepianu: białych i czarnych. To cykl z udziałem muzyków orkiestry AUKSO, którzy udźwiękowią spotkania oraz aktorów, którzy ożywią teksty. Tak powstaną żywe słuchowiska.

Pierwsze z nich, zatytułowane Partytura na leśne skrzypce – Wszystkie instrumenty Agnieszki Duczmal, opowiadać będzie o muzycznej ścieżce dyrygentki i jej najcudowniejszym instrumencie, czyli orkiestrze. Joanna Bronisławska (Asi Mina), która poprowadzi warsztaty razem z aktorami i muzykami, zaprasza do niezwykłego świata pełnego dźwięków oraz do zaprzyjaźnienia się z najważniejszymi postaciami polskiej muzyki XX wieku.

ZOBACZ: wydarzenie na FB