Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Warszawa | „Awantura w mollDurze” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

MTMMazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na Awanturę w mollDurze – wyjątkowy spektakl dla całej rodziny, a przede wszystkim dla młodych i małych widzów od szóstego roku życia. Libretto napisała specjalnie dla Teatru Maciejka Mazan, przedstawienie wyreżyserowała Agnieszka Płoszajska, a muzykę skomponował Marcin Kuczewski. Dwa spektakle odbędą się 28 lutego 2021, o godz. 16.00 i 19.00.

W gąszczu propozycji dla młodych widzów, teatr zajmuje miejsce wyjątkowe. To znacznie więcej niż rozrywka. Teatr uczy dzieci kreatywnego myślenia, rozwija wyobraźnię i umiejętności twórcze oraz uwrażliwia na uczucia innych.

Tytułowy mollDur spektaklu Awantura w mollDurze to wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie, między innymi: knującą Baba Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza. Każde takie spotkanie to intrygująca przygoda, która niesie ze sobą pouczającą lekcję dorastania. Awantura w mollDurze jest także podróżą edukacyjną, podczas której młody widz poznaje style, gatunki muzyczne i instrumenty. A obok takiego wymiaru bajki, najważniejsza jest w niej zabawa, szalona gra konwencji i radość, jaką daje właśnie teatr i muzyka!

W bajkowe postacie wcielą się niezwykli młodzi aktorzy: Zuzanna Makowska, Kamil Zięba, Sylwia Przetak, Paulina Grochowska, Karol Osentowski i Jeremiasz Gzyl.

Agnieszka Antoniewska

Bilety w promocyjnej cenie można je zakupić w kasie Teatru lub online: https://butik.mteatr.pl/rezerwacja/termin.html?idw=4&idg=2&fbclid=IwAR1ZhPy7ZjId2YlypFX9Q6veK9nqlCKACyA3xCNVVVexI-9auXCAOZOL97A