Polmic - FB

aktualności

Koncert familijny „Witaj wiosno!” online

eKoncert familijny „Witaj wiosno!” w Filharmonii Gorzowskiej będzie transmitowany online 21 marca 2021 o godz. 12.00 za pośrednictwem kanału YouTube oraz na profilu Filharmonii w ramach serwisu Facebook. Nagranie koncertu będzie dostępne przez kolejne 24 godziny.

Z okazji pierwszego dnia wiosny młodsi i starsi melomani będą mogli obejrzeć niezwykłe muzyczne opowieści o świecie przyrody – owadach, ptakach i wodnych przestworzach, które wciągną w niecodzienną grę wyobraźni i wrażeń.

Ornitologia skomponowana przez Jarosława Siwińskiego do słów Małgorzaty Kołcz to utwór, który rozbudza fantazję, stając się pasjonującą zabawą – dźwiękiem, tekstem, formą, fakturą, instrumentami, kolorami, świergotami i przeróżnymi melodyjkami. Owadologia jest baśnią o Pani Komarzycy, która na swojej drodze spotyka Żuka Mruka, Panieneczkę Biedroneczkę i inne sympatyczne stwory. Proste dziecięce piosenki ilustrowane muzyką są dziełem Anny Marii Huszczy. Natomiast Hydrologia Adriana Robaka do tekstu Mai Baczyńskiej to niezwykła opowieść o wodnym żywiole. Jednym z ważniejszych elementów tego utworu jest zestawienie głosu ludzkiego z partią harfy oraz instrumentów perkusyjnych.

Usłyszymy te cudowne utwory w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Bartosza Olejnika. W roli solistki wystąpi znakomita sopranistka Joanna Freszel.

Urszula Śliwińska

Szczegóły – na stronie https://www.filharmoniagorzowska.pl/