Polmic - FB

aktualności

IV Studencka Sesja Naukowa „W morzu inspiracji” w ramach World Accordion Day 2021

World Accordion DayZ okazji przypadającego w maju każdego roku Światowego Dnia Akordeonu Koło Naukowe Akordeonistów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaprasza 19 maja 2021 o godz. 10.00 na IV Studencką Sesję Naukową. Temat przewodni tegorocznej sesji brzmi „W morzu inspiracji”.

Zostaną zaprezentowane referaty o polskiej twórczości akordeonowej inspirowanej rodzimym folklorem, związkach utworów Mikołaja Majkusiaka z muzyką jazzową, repertuarze na duet „flet – akordeon”, kompozycjach 'in memoriam' w literaturze akordeonowej, technikach charakterystycznych dla literatury akordeonowej w pracy nad transkrypcjami, oraz o roli akordeonu w zespole ludowym z perspektywy wykonawcy.

Udział w konferencji wezmą studenci i doktoranci z Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Gościem specjalnym World Accordion Day będzie Marcin Wyrostek, który wygłosi wykład Muzyka śląska jako źródło inspiracji do aranżacji i improwizacji na akordeonie.

Link do konferencji na platformie MS Teams: http://bityl.pl/kIkER