Polmic - FB

aktualności

Warszawa, Katowice | Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XVIII”

LancuchProgram tegorocznego Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XVIII” obejmuje trzy koncerty symfoniczne i dwa kameralne, które odbędą się w dniach 25 maja – 1 lipca 2021.

Zabrzmią na nich wybrane kompozycje Witolda Lutosławskiego oraz powiązane z nimi arcydzieła XIX- i XX-wiecznej muzyki polskiej i obcej ― wśród nich utwory rzadko obecne na krajowych estradach, w tym Autograf na orkiestrę kameralną Konstantego Regameya. W gronie wykonawców znajdą się wybitni artyści z kraju i zagranicy: orkiestry – Orkiestra Sinfonia Varsovia, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Chain Ensemble – oraz soliści i kameraliści, m. in. Karol Kozłowski, Roksana Kwaśnikowska, Agnieszka Kozło, Magdalena Bojanowicz, Radosław Kurek, Joanna Freszel i Jakub Jakowicz.

W maju dwa koncerty będą transmitowane w Dwójce – Programie 2 Polskiego Radia i streamingowane w Internecie (na Facebooku i kanale YouTube Programu 2 PR), a już w czerwcu i w lipcu trzy koncerty odbędą się z udziałem publiczności.

Festiwal jest organizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, oraz ze środków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Związku Artystów Wykonawców STOART.

Program dostępny jest na stronie http://www.lutoslawski.org.pl/