Polmic - FB

ogłoszenia różne

Letnia Akademia 2021 „In medias res – przyjrzyjmy się temu dokładnie!“

Letnia Akademia„Lanterna futuri” i projekt edukacyjny Festiwalu Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast „Kommen und Gehen” organizują specjalną edycję „Letniej Akademii”, poświęconą muzyce i teatrowi, która odbędzie się w dniach 25 lipca – 8 sierpnia 2021 w Großhennersdorf.

„Czy awatary będą śpiewać nasze piosenki w przyszłości? Czy roboty będą grać w teatrze? Czy Internet to „nowy” kosmos? Co to ma wspólnego z Golemem?” – na te pytania chcą znaleźć odpowiedź organizatorzy przedsięwzięcia. Golem to nazwa postaci z żydowskiej literatury i mistycyzmu, nieme stworzenie z gliny, często o ogromnych rozmiarach i sile, zdolne do wykonywania rozkazów. Uosabia jednocześnie ludzką lekkomyślność, arogancję i twórczą zarozumiałość, jak żadna inna postać w historii ludzkości. Żydowska legenda Golem z XVI wieku to synonim sztucznej inteligencji i klonowania. Nieprzypadkowo będzie ona jednym z wątków dyskusji poświęconej tradycjom, muzyce i mistycyzmowi żydowskiemu podczas „Letniej Akademii”: w tym roku zaplanowano obchody 1700 lat żydowskiego życia w Niemczech.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni polscy i niemieccy artyści: Ewa Galica (aktorka), Tadeusz Ratuszniak (reżyser), Viola Schmitzer (waltornistka), Jonas Urbat (tubista), Falk Schönfelder (pianista), Hans Narva (performer), Karine Bravo (artystka multimedialna), Friedrich Mittekill (artysta multimedialny), Nico Gubsch (artysta multimedialny). Wraz z uczestnikami będą szukać nowych połączeń między klasyką a popkulturą oraz tworzyć nową produkcję artystyczną.

Zgłoszenia udziału należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do 30 maja.

Szczegółowe informacje – na stronie https://www.lanternafuturi.net/pl/letnia-akademia-2021/#more-6711