Polmic - FB

aktualności

Nowa muzyka w Starym Ratuszu: „Wiosenne barwy dźwięku”

NCKPierwszy tegoroczny koncert w ramach cyklu „Nowa muzyka w Starym Ratuszu” odbędzie się online 21 maja 2021 o godz. 19.00: zostanie udostępniony na kanale YouTube organizatorów – Nadbałtyckiego Centrum Kultury. W programie – światowe prawykonanie Fantazji i Kanonu Piotra Jędrzejczyka.

Podczas piątkowego koncertu zabrzmi frapująca muzyka twórców z różnych krajów, przedstawicieli różnych pokoleń. Będzie to zatem okazja do prześledzenia, jak zmieniała się muzyka elektroakustyczna na przestrzeni kilku dekad, technologia używana do jej realizacji, czy zastosowane środki wyrazu. Pojawią się na scenie młodzi i bardzo utalentowani wykonawcy, którzy zaprezentują się w utworach z obojem, saksofonem, akordeonem i fletem. Będzie to prawdziwy powiew wiosennego powietrza.

W repertuarze znajdą się utwory Apocrypha (1986) Jacka Veesa na obój i taśmę, M/Alina (2014) Piotra Grella-Możejki na saksofon sopranowy i taśmę, Solo IV / The importance of being Ernest (2017) Stefana Pieriniego na obój i taśmę oraz najnowsza kompozycja Piotra Jędrzejczyka – Fantazja i Kanon (2020) na flet, akordeon, głośnicę i elektronikę.

Koncert poprowadzi Dariusz Mazurowski.

Szczegółowe informacje – na stronie https://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/5040/nowa-muzyka-w-starym-ratuszu-wiosenne-barwy-dzwieku