Polmic - FB

ogłoszenia różne

„Dyrygent – rezydent” (sezon 2021/2022) – ruszył nabór wniosków

IMiTNarodowy Instytut Muzyki i Tańca rozpoczyna nabór wniosków do kolejnej edycji programu artystycznego „Dyrygent – rezydent” na sezon 2021/2022. Jego cel to przede wszystkim promocja młodych polskich dyrygentów oraz wzrost liczby wykonań muzyki polskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji programu na sezon 2021/2022 upływa w dniu 15 czerwca 2021 roku.

Program „Dyrygent – rezydent” ma ułatwić start młodym artystom na drodze dyrygentury, stwarzając im możliwość współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym. Jednocześnie, twórcy programu chcieliby zachęcić polskie instytucje koncertowe – orkiestry, filharmonie oraz teatry operowe i muzyczne – do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Budżet edycji programu w sezonie 2021/2022 wynosi 180 tysięcy złotych.

Zeskanowany wniosek, podpisany przez osobę upoważnioną, powinien być przysłany wraz z załącznikami a) i b) w terminie do 15 czerwca włącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tym samym terminie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  należy przesłać transferem internetowym, np. WeTransfer (plik formatu MP4 lub AVI) nagranie audio-video, o którym mowa w punkcie 24 c regulaminu lub link do tego nagrania zamieszczonego w serwisie umożliwiającym odtworzenie materiału bez konieczności rejestracji i podawania hasła (np. YouTube).

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa w dniu 31 czerwca 2021 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych przez komisję zostanie ogłoszona na stronie internetowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Wzory formularzy aplikacyjnych i regulamin dostępne są na stronie internetowej Instytutu: www.imit.org.pl