Polmic - FB

ogłoszenia różne

„Scena Muzyki Polskiej” – nabór wniosków do III edycji

IMiTNarodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie ogłasza nabór do trzeciej edycji programu artystycznego „Scena Muzyki Polskiej”. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej, a także w innych instytucjach koncertowych w Polsce w sezonie 2021 / 2022. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 15 czerwca 2021 roku.

Kolejna edycja programu ma w założeniu promocję polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej. Zamiarem twórców programu jest zainspirowanie muzyków do przygotowywania programów koncertów muzyki polskiej, jak również zainteresowanie publiczności polską twórczością kompozytorską, szczególnie mniej znanymi utworami. Budżet edycji programu w sezonie 2021/2022 wynosi 240 tysięcy złotych.

Wnioski należy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do 15 czerwca 2021 włącznie (do godz. 24.00) z imieniem i nazwiskiem solisty lub nazwą zespołu w tytule wiadomości, wyłącznie w wersji elektronicznej w postaci pliku edytowalnego, np. w formacie doc lub docx, wraz z załącznikiem CV artysty lub zespołu, podając jednocześnie link do miejsca, w którym zamieszczono wymagany materiał audio-video. Oprócz tego należy przesłać zeskanowany formularz wypełnionego i podpisanego odręcznie wniosku w formacie pdf.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję upływa w dniu 8 lipca 2021 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych przez komisję zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Wzór formularza aplikacyjnego jest dostępny na stronie NIMiT: www.imit.org.pl