Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Dzień Dziecka w bajkowej krainie muzyki

FS30 maja 2021 o godz. 11.00 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego odbędzie się koncert z okazji Dnia Dziecka z udziałem Chóru Filharmonii pod batutą Jarosława Wolanina.

Czy istnieje taki świat, w którym przeplatają się przygody bajkowych postaci: Króla Lwa na afrykańskiej sawannie, czy Dorotki i jej przyjaciela Toto w czarodziejskiej krainie Oz? Gdzie dzięcioł okazuje się być wspaniałym lekarzem, a karaczan całkiem zwinnym tancerzem? Czy jest taki świat, po którego zakątkach nie podróżuje się samolotem, statkiem, czy pociągiem, ale za pomocą muzyki i własnej wyobraźni? Oczywiście! To Bajkowa kraina muzyki, w którą zmieni się sala koncertowa Filharmonii Śląskiej już 30 maja, a najpiękniejszymi dźwiękami wypełni ją Chór Filharmonii Śląskiej pod kierownictwem Jarosława Wolanina. Zabrzmi m. in. utwór Witolda Rudzińskiego do słów Stanisława Karaczyńskiego Dzięcioł i sosna.

Przewodnikami muzycznymi w tej baśniowej wyprawie będą Barbara Badura i Adam Żaak, którzy zapewnią dużo dobrej, muzycznej zabawy i mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. Niech to muzyczne wydarzenie stanie się miłym prezentem dla wszystkich najmłodszych z okazji zbliżającego się wielkim krokami Dnia Dziecka.

Materiały prasowe organizatora

Patronat medialny nad koncertami Filharmonii Śląskiej objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje – na stronie https://filharmonia-slaska.eu/