Polmic - FB

nasze patronaty

Wrocław | Organowe lato w NFM

NFMW letnie wieczory pomiędzy 7 lipca a 18 sierpnia 2021 Narodowe Forum Muzyki zaprasza do Sali Głównej, by wysłuchać recitali wirtuozów: Józefa Serafina, Elżbiety Karolak, Juliana Gembalskiego i Romana Peruckiego. Koncerty staną się okazją do poznania bardzo szerokiego spektrum powstałej na przestrzeni wieków literatury organowej (od baroku, przez romantyzm, aż po czasy nam współczesne).

Wrocławscy melomani nie mieli wielu okazji do wysłuchania koncertów organowych w NFM. W ostatnich miesiącach to pandemia zagrała „pierwsze skrzypce”, uniemożliwiając dzielenie się pięknem brzmienia tego instrumentu. Podczas najbliższych koncertów usłyszymy muzykę organową różnych epok, w tym improwizacje Juliana Gembalskiego oraz utwory Feliksa Nowowiejskiego. Publiczność, dzięki wyznaczonym na estradzie miejscom, będzie miała również możliwość przyjrzenia się pracy organisty oraz mechanice i zasadzie działania tego największego, wymyślonego przez człowieka instrumentu!

Organy piszczałkowe w Narodowym Forum Muzyki pod względem rozmiarów, siły brzmienia, możliwości kolorystycznych i zakresu częstotliwości przewyższają orkiestrę symfoniczną. Instrument, zaprojektowany i wykonany przez organmistrzów z pracowni Orgelbau Klais z Bonn, która szczyci się ponad stuletnią tradycją i doświadczeniem, swoim królewskim brzmieniem idealnie wpisuje się w akustykę Sali Głównej NFM. Za sprawą tego instrumentu muzyka minionych wieków zabrzmi pełniej, a możliwość zagrania współczesnych utworów otworzy drogę do poznania wielu nowych kompozycji.

Materiały prasowe organizatora

Partnerem medialnym NFM jest Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program – na stronie: https://www.nfm.wroclaw.pl/organy