Polmic - FB

nasze patronaty

Suwałki | II WigroSfera

WigrosferaFestiwal Wigrosfera to dźwiękowa odpowiedź na naturalną ludzką potrzebę obcowania z naturą i kulturą. To wydarzenie nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju, łączące kulturę wysoką z pięknem i walorami turystycznymi suwalszczyzny. Druga edycja festiwalu odbędzie się 2 i 3 lipca 2021 na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w Suwałkach.

Wydarzenia będą dostępne zarówno dla widowni na miejscu oraz – dzięki wysokiej jakości transmisji audio-video – również na żywo w Internecie. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry. W mieście Suwałki koncerty będą się odbywały na terenie malowniczych bulwarów przy Czarnej Hańczy.

Idea artystyczna zakłada prezentację najbardziej kreatywnych polskich twórców, którzy łączą w swoich dokonaniach tradycję muzyki klasycznej oraz najnowsze jej osiągniecia, w tym również technologiczne. W ciągu dwóch dni festiwalu odbędzie się pięć koncertów, podczas których wystąpi jeden z najbardziej znanych polskich kwartetów smyczkowych wraz z wybitnym trębaczem jazzowych; znakomity duet skrzypce i wiolonczela wykorzystujący najnowsze zdobycze technologiczne, eksperymentujący perkusista wraz z elektroniką i video oraz psychodeliczna grupa neorockowa. Zaproszeni artyści to: NeoQuartet, Emil Miszk, Roshko Brothers, Krzysztof Arszyn Topolski oraz zespół Ludojad. Zabrzmią m.in. Endorfiny Marzeny Majcher, zaprezentowane zostaną dwa wczesne dzieła Andrzeja Wajdy, do których muzykę na żywo wykonają artyści związani z tegoroczną edycją festiwalu, oraz najnowsza muzyka będąca połączeniem jazzu, improwizacji i elektroniki.

Informacja prasowa organizatorów

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowe informacje na stronie: www.wigorsfera.com