Polmic - FB

aktualności

22. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

Kolory Polski22. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” potrwa od 24 lipca do 29 sierpnia 2021. W tym roku organizatorzy zapraszają na 11 weekendowych koncertów w zabytkowych kościołach 11 różnych miejscowości regionu łódzkiego.

Miejscem inauguracji – 24 lipca – będzie wczesnobarokowa bazylika Matki Bożej w Gidlach, która szczyci się słynącą cudami figurką Maryi. Na trasie festiwalu znajdzie się między innymi klasztor księży salezjanów w Lutomiersku, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu i sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej, a finał – 29 sierpnia – odbędzie się w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

W większości koncertów wezmą udział muzycy Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpi między innymi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina oraz Grażyny Bacewicz.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny, jednak z powodu obostrzeń epidemiologicznych konieczne jest odebranie bezpłatnego zaproszenia.

Szczegółowe informacje: https://filharmonia.lodz.pl/pl/22-wedrowny-festiwal-filharmonii-lodzkiej-kolory-polski