Polmic - FB

aktualności

Gdańsk | 24. cykl koncertów „Muzyka w altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego”

PChKW dniach 17 lipca – 14 sierpnia 2021 w Gdańsku odbędzie się 24. cykl koncertów „Muzyka w altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego”. Koncerty będą miały miejsce w Parku Oliwskim w soboty o godz. 12.00.

Był rok 1997, kiedy Jan Łukaszewski zaprosił wybitną piosenkarkę Łucję Prus do przygotowania programu w ramach obchodów 1000-lecia Gdańska. Pomysł ten tak spodobał się mieszkańcom miasta, że dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego postanowił kontynuować wyjątkowe muzyczne spotkania w pięknym Parku Oliwskim. Organizatorzy zapraszają w podróż pełną muzycznych wrażeń już po raz 24.

Udział w koncertach wezmą skrzypkowie Jan Szczypiorski i Małgorzata Wójcik, akordeonista Paweł Wiśniewski, tenor Krzysztof Lorek, pianistki Wiktoria Browarek i Marta Kur, Mateusz Bliskowski Quartet oraz młodzi artyści z Instytutu Suzuki w Gdańsku. W programie znajdą się utwory wybitnych polskich twórców – Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Mieczysława Karłowicza – oraz muzyka Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozart, Antonia Vivaldiego, Astora Piazzolli i Antonina Dvořáka.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Program: https://www.polskichorkameralny.pl/pl/