Polmic - FB

aktualności

III Czarnoleski Festiwal Sztuk

CzNiebawem rozpocznie się jeden z największych letnich muzycznych festiwali w Polsce – III Czarnoleski Festiwal Sztuk. Od 18 lipca do 1 sierpnia 2021 odbędą się recitale fortepianowe, koncerty muzyki dawnej, koncerty symfoniczne, występy zespołów ludowych, debiuty młodych artystów, dyskusje tematyczne, wykłady, warsztaty pianistyczne, plenery malarskie i spotkania literackie. Podtytułem tegorocznej edycji festiwalu jest „Sztuka Wolności” nawiązująca do 265. rocznicy urodzin i 230. rocznicy śmierci W. A. Mozarta – pierwszego „wolnego” artysty.

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w różnych miejscach związanych z Janem Kochanowskim: w Czarnolesie, Gródku, Policznie, Zwoleniu, Janowcu, Opactwie. Wystąią takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i teatralnej, jak Włodek Pawlik, Łukasz Pawlik, Rafał Janiak, Jerzy Zelnik, Marek Toporowski, Concerto Polacco, Edward Wolanin i Filip Wojciechowski. W tym roku na potrzeby festiwalu powstała Czarnoleska Orkiestra Festiwalowa, która swoją premierę będzie miała na koncercie inauguracyjnym 18 lipca o godz. 18:30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

W programie tegorocznego wydarzenia znalazła się m. in. muzyka Jakuba Reysa Polaka, Wojciecha Długoraja, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Tadeusza Bairda, Romualda Twardowskiego oraz Włodka i Łukasza Pawlików.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny przy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej: www.czarnoleskifestiwalsztuk.pl/festiwal